در حالی که تقریبا شش ماه تا آغاز بیست و یکمین دوره رقابتهای جام جهانی باقی مانده است، امروز (جمعه) آیین قرعهکشی رقابتهای جام جهانی روسیه برگزار شد و ۳۲ تیم حاضر در این رقابتها حریفان خود را شناختند.
گروه بندی جام جهانی روسیه به این شرح است:
گروه A: روسیه، اروگوئه، مصر، عربستان
گروه B: پرتغال، اسپانیا، ایران، مراکش
گروه C: فرانسه، پرو، دانمارک، استرالیا
گروه D: آرژانتین، کرواسی، ایسلند، نیجریه
گروه E: برزیل، سوئیس، کاستاریکا، صربستان
گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد، کرهجنوبی
گروه G: بلژیک، انگلیس، تونس، پاناما
گروه H: لهستان، کلمبیا، سنگال، ژاپن
برنامه کامل بازیهای جام جهانی 2018 روسیه که از 24 خردادماه تا 23 تیرماه 97 در 11 شهر این کشور برگزار میشود، به شرح زیر است:
زمان دیدارهای مرحله گروهی به این شرح است
گروه A:
بازی اول، 14 ژوئن 2018 (24 خرداد ماه 97) روسیه - عربستان، ورزشگاه لوژنیکی
بازی دوم، 15 ژوئن 2018 (25 خردادماه 97) مصر- اروگوئه ، ورزشگاه اکاترینبورگ آرهنا
بازی هفدهم، 19 ژوئن 2018 (29 خردادماه 97) روسیه - مصر، ورزشگاه سن پترزبورگ
بازی هجدهم، 20 ژوئن 2018 (30 خردادماه 97) اروگوئه - عربستان، ورزشگاه روستوف آرهنا
بازی سیوسوم، 25 ژوئن 2018 (4 تیرماه 97) اروگوئه - روسیه، ورزشگاه سامارا آرهنا
بازی سیوچهارم، 25 ژوئن 2018 (4 تیرماه 97) عربستان- مصر، ورزشگاه وولگوگارد آرهنا
گروه B:
بازی سوم، 15 ژوئن 2018 (25 خردادماه 97) پرتقال- اسپانیا، ورزشگاه فیشت
بازی چهارم، 15 ژوئن 2018 (25 خردادماه 97) مراکش- ایران، ورزشگاه سن پترزبورگ
بازی نوزدهم، 20 ژوئن 2018 (30 خردادماه 97) پرتقال- مراکش، ورزشگاه لوژنیکی
بازی بیستم، 20 ژوئن 2018 (خردادماه 97) ایران- اسپانیا، ورزشگاه کازان آرهنا
بازی سیوپنجم، 25 ژوئن 2018 (4 تیرماه 97) ایران- پرتقال، ورزشگاه موردویا آرهنا
بازی سیوششم، 25 ژوئن 2018 (4 تیرماه 97) اسپانیا- مراکش، ورزشگاه کالینینگراد آرهنا
گروه C:
بازی پنجم، 16 ژوئن 2018 (26 خردادماه 97) فرانسه- استرالیا، ورزشگاه کازان آرهنا
بازی ششم، 16 ژوئن 2018 (26 خردادماه 97) پرو- دانمارک، ورزشگاه موردویا آرهنا
بازی بیستویکم، 21 ژوئن 2018 (31 خردادماه 97) فرانسه- پرو، ورزشگاه اکاترینبورگ آرهنا
بازی بیستودوم، 21 ژوئن 2018 (31 خردادماه 97) دانمارک- استرالیا، ورزشگاه سامارا آرهنا
بازی سیوهشتم، 26 ژوئن 2018 (5 تیرماه 97) استرالیا- پرو، ورزشگاه فیشت
بازی سیوهفتم، 26 ژوئن 2018 (5 تیرماه 97) دانمارک- فرانسه، ورزشگاه لوژنیکی
گروه D:
بازی هفتم، 16 ژوئن 2018 (26 خردادماه 97) ایسلند- آرژانتین، ورزشگاه اتکریتیه آرهنا (اسپارتاک)
بازی هشتم، 16 ژوئن 2018 (26 خردادماه 97) کرواسی- نیجریه، ورزشگاه کالینینگراد آرهنا
بازی بیستوسوم، 21 ژوئن 2018 (31 خردادماه 97) آرژانتین- کرواسی، ورزشگاه نیژنی نووگورود
بازی بیستوچهارم، 22 ژوئن 2018 (اول تیرماه 97) نیجریه- ایسلند، ورزشگاه وولگوگارد آرهنا
بازی سیونهم، 26 ژوئن 2018 (5 تیرماه 97) نیجریه- آرژانتین، ورزشگاه سن پترزبورگ
بازی چهلم، 26 ژوئن 2018 (5 تیرماه 97) ایسلند- کرواسی، ورزشگاه روستوف آرهنا
گروه E:
بازی نهم، 17 ژوئن 2018 (27 خردادماه 97) برزیل - سوئیس، ورزشگاه روستوف آرهنا
بازی دهم، 17 ژوئن 2018 (27 خردادماه 97) کاستاریکا- صربستان، ورزشگاه سامارا آرهنا
بازی بیستوپنجم، 22 ژوئن 2018 (اول تیرماه 97) برزیل - کاستاریکا، ورزشگاه سن پترزبورگ
بازی بیستوششم، 22 ژوئن 2018 (اول تیرماه 97) صربستان- سوئیس، ورزشگاه کالینینگراد آرهنا
بازی چهلویکم، 27 ژوئن 2018 (6 تیرماه 97) صربستان- برزیل ، ورزشگاه اتکریتیه آرهنا (اسپارتاک)
بازی چهلودوم، 27 ژوئن 2018 (6 تیرماه 97) سوئیس- کاستاریکا، ورزشگاه نیژنی نووگورود
گروه F:
بازی یازدهم، 17 ژوئن 2018 (27 خرداد ماه 97) آلمان- مکزیک، ورزشگاه لوژنیکی
بازی دوازدهم، 18 ژوئن 2018 (28 خردادماه 97) سوئد- کرهجنوبی، ورزشگاه نیژنی نووگورود
بازی بیستوهفتم، 23 ژوئن 2018 (2 تیرماه 97) آلمان- سوئد، ورزشگاه فیشت
بازی بیستوهشتم، 23 ژوئن 2018 (2 تیرماه 97) کرهجنوبی- مکزیک، ورزشگاه روستوف آرهنا
بازی چهلوسوم، 27 ژوئن 2018 (6 تیرماه 97) کرهجنوبی- آلمان، ورزشگاه کازان آرهنا
بازی چهلوچهارم، 27 ژوئن 2018 (6 تیرماه 97) مکزیک- سوئد، ورزشگاه اکاترینبورگ آرهنا
گروه G:
بازی سیزدهم، 18 ژوئن 2018 (28 خردادماه 97) بلژیک- پاناما، ورزشگاه فیشت
بازی چهاردهم، 18 ژوئن 2018 (28 خردادماه 97) تونس- انگلیس، ورزشگاه وولگوگارد آرهنا
بازی بیستونهم، 23 ژوئن 2018 (2 تیرماه 97) بلژیک- تونس، ورزشگاه اتکریتیه آرهنا (اسپارتاک)
بازی سیام، 24 ژوئن 2018 (3 تیرماه 97) انگلیس- پاناما، ورزشگاه نیژنی نووگورود
بازی چهلوپنجم، 28 ژوئن 2018 (7 تیرماه 97) انگلیس- بلژیک، ورزشگاه کالینینگراد آرهنا
بازی چهلوششم، 28 ژوئن 2018 (7 تیرماه 97) پاناما- تونس، ورزشگاه موردویا آرهنا
گروه H:
بازی پانزدهم، 19 ژوئن 2018 (29 خردادماه 97) لهستان- سنگال، ورزشگاه اتکریتیه آرهنا (اسپارتاک)
بازی شانزدهم، 19 ژوئن 2018 (29 خردادماه 97) کلمبیا- ژاپن، ورزشگاه موردویا آرهنا
بازی سیویکم، 24 ژوئن 2018 (3 تیرماه 97) لهستان- کلمبیا، ورزشگاه کازان آرهنا
بازی سیودوم، 24 ژوئن 2018 (3 تیرماه 97) ژاپن- سنگال، ورزشگاه اکاترینبورگ آرهنا
بازی چهلوهفتم، 28 ژوئن 2018 (7 تیرماه 97) ژاپن- لهستان، ورزشگاه وولگوگارد آرهنا
بازی چهلوهشتم، 28 ژوئن 2018 (7 تیرماه 97) سنگال- کلمبیا، ورزشگاه سامارا آرهنا
دیدار مرحله یک هشتم نهایی
بازی چهلونهم، 30 ژوئن 2018 (9 تیرماه 97) A1 – B2، ورزشگاه فیشت
بازی پنجاهم، 30 ژوئن 2018 (9 تیرماه 97) C1 - D2، ورزشگاه کازان آرهنا
بازی پنجاهویکم، اول جولای 2018 (10 تیرماه 97) B1 - A2، ورزشگاه لوژنیکی
بازی پنجاهودوم، اول جولای 2018 (10 تیرماه 97) D1 - C2، ورزشگاه نیژنی نووگورود
بازی پنجاهوسوم، 2 جولای 2018 (11 تیرماه 97) E1 – F2، ورزشگاه سامارا آرهنا
بازی پنجاهوچهارم، 2 جولای 2018 (11 تیرماه 97) G1 - H2، ورزشگاه روستوف آرهنا
بازی پنجاهوپنجم، 3 جولای 2018 (12 تیرماه 97) F1 - E2، ورزشگاه سن پترزبورگ
بازی پنجاهوششم، 3 جولای 2018 (12 تیرماه 97) G2 - H1، ورزشگاه اتکریتیه آرهنا (اسپارتاک)
دیدار مرحله یک چهارم نهایی
بازی پنجاهوهفتم، 6 جولای 2018 (15 تیرماه 97) برنده بازی 49 - برنده بازی 50، ورزشگاه نیژنی نووگورود
بازی پنجاهوهشتم، 6 جولای 2018 (15 تیرماه 97) برنده بازی 53 - برنده بازی 54، ورزشگاه کازان آرهنا
بازی پنجاهونهم، 7 جولای 2018 (16 تیرماه 97) برنده بازی 51 - برنده بازی 52، ورزشگاه فیشت
بازی شصتم، 7 جولای 2018 (16 تیرماه 97) برنده بازی 55 - برنده بازی 56، ورزشگاه سامارا آرهنا
دیدار نیمه نهایی
بازی شصتویکم، 10 جولای 2018 (19 تیرماه 97) برنده بازی 57 - برنده بازی 58، ورزشگاه سن پترزبورگ
بازی شصتودوم، 11 جولای 2018 (20 تیرماه 97) برنده بازی 59 - برنده بازی 60، ورزشگاه لوژنیکی
دیدار ردهبندی
بازی شصتوسوم، 14 جولای 2018 (23 تیرماه 97) بازنده بازی 61 - بازنده بازی 62، ورزشگاه سن پترزبورگ
دیدار فینال
بازی شصتوچهارم، 15 جولای (24 تیرماه 97) برنده بازی 61 - برنده بازی 62، ورزشگاه لوژنیکی