روز نو

به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
کد خبر: 13961023276008201
تاریخ انتشار: 24 دی 1396 - 13:1
مدیرعامل گروه صنعتی مدرن:
یک کارشناس و تولیدکننده‌ی صنعت تجهیزات فروشگاهی تاکید کرد: بنگاه‌های صنعتی در این حوزه‌ی به بلوغ کافی برای تولیدات محصولات صادرات‌گرا رسیده‌اند و می‌توان از این پس صادرات را هدف قرار داد.
ImageAlt

 فرشاد صمدی کارشناس و تولیدکننده صنعت تجهیزات فروشگاهی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان داخلی به بلوغ رقابتی رسیده‌اند، گفت: تولید و تامین نیاز بازار در حوزه‌ی محصولات نمایشگاهی، با نگاهی مبنی بر تولیدات صادرات‌گرا رقم نمی‌خورد؛ بلکه تامین بازارداخلی، سقف نگاه بنگاه‌های تولیدی در این حوزه بود.

وی ادامه داد: امروز نیازسنجی بازار بر ضد تولیدکننده‌ی داخلی رقم خورده است، چرا که مشکلات تامین مواداولیه گریبان‌گیر بنگاه‌های تولیدی شده است و همین امر باعث افت کیفی محصولات ایرانی و جایگزینی محصولات مشابه وارداتی در بازار داخلی شده است.

صمدی با اشاره به اهمیت کیفیت مواداولیه در این صنعت تاکید کرد: یکی از ضعف‌های این حوزه تولیدی، نبود محصولات پتروشیمی با کیفیت در زنجیره‌ی تولید بوده‌ است که بنگاه‌های تولیدی را مجبور به واردات مواداولیه نظیر پلی‌استایرن، کریستال خارجی و ورق‌فلکسی کرده است.

این تولیدکننده خاطرنشان کرد: متاسفانه محصولات پتروشیمی داخلی، محصولات نهایی را با افت کیفی مواجه می‌کند و از همین رو، تولیدکننده داخلی مجبور به خرید مواداولیه گران خارجی است.

مدیرعامل گروه صنعتی مدرن با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۸ آماده‌ی رقابت و جایگزینی به‌جای چینی‌ها هستیم، تاکید کرد: مولفه‌هایی نظیر کیفیت، قیمت تمام‌شده و رقابت در واحدهای صنعتی تجهیزات فروشگاهی درصدر اولویت‌های تولید قرار گرفته و امروز تولیدکنندگان این محصولات در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید محصولات برون‌گرا حرکت کرده تا ضمن بازپس‌گیری بازار از چینی‌ها به سمت صادرات نیز گام‌های محکمی بردارند.

وی اضافه کرد: در سال جدید ضمن تامین بازار داخلی نگاه صادراتی این گروه صنعتی معطوف به بازار آذربایجان، عراق، افغانستان و ترکیه خواهد بود.

این تولیدکننده‌ی تجهیزات نمایشگاهی، بهبود کیفی و افزایش سطح رقابتی را در گرو تلفیق صنعت و دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: با به‌کارگیری دانشجویان ممتاز در این صنعت، به سمت افزایش پتانسیل داخلی و اشتغال‌زایی گام‌هایی راسخی برداشته شده است تا علم و صنعت بتواند موفقیت تولیدی را تجربه کند.انتشار محتوا:اخبار رسمی
عکس روز
خبر های روز